Tūristu izmitināšanas vietu veidi

Tūristu izmitināšanas vietu veidi

Tūristu izmitināšanas vietas ir saistītas ar sniegtajiem pakalpojumiem, un līdz sadalītas pa veidiem un kategorijām. To skaitā ir viesnīcas, moteļi, pansionāti, naktsmītnes, viesu mājas, dzīvokļi, kalnu mājiņas un citas brīvdienu iespējas un kempingi. Telpu izīrētāji un lauksaimnieki var arī veikt arī ēdienu un dzērienu pakalpojumus, ja tie atbilst tiesību aktā noteiktajiem nosacījumiem.

Privātu naktsmītņu skaitā var būt izīrētas istabas un jahtu piestātnes. Visas šīs tūristu mītnes ir jāklasificē, t.i., attiecībā uz noteiktu pakalpojumu veidu, ko tie sniedz, tām ir jābūt kategorijai, kurai ir piešķirts zvaigznīšu skaits (tūristu saimniecībām tiek izmantots ābolu skaits), kas norāda pakalpojumu kvalitāti saskaņā ar aktu, kas katrā valstī atšķiras. Papildus datu vākšanai par minētajām tūristu mītnēm, kurām kategorija ir obligāta, bet tiek apkopoti arī dati par tūristu mītnēm, kas nav klasificētas kategorijās saskaņā ar iepriekš minētajiem noteikumiem. To skaitā ir jauniešu kopmītnes, kalnu mājiņas, uzņēmumu atvaļinājumu telpas, brīvdienu iespējas jauniešiem, kā arī citas izmitināšanas iestādes un pagaidu izmitināšanas iespējas. Uzturēšanās vietas un internātskolas, kas tūristiem ir pieejamas svētku dienās. Arī telts pieder pie netradicionāla naktsmītņu veida, kas ir pieejams samērā daudziem cilvēkiem. Kopumā ir vismaz 52 dažādi izmitināšanas jeb naktsmītņu veidi. Tie ļoti atšķiras pēc izmēra, stila, pakalpojumiem un īpašībām, dažreiz no vienas valsts uz otru un dažreiz no pilsētas uz laukiem.

Viesnīca

pakalpojumiem. Atkarībā no lieluma, atrašanās vietas un ērtībām viesnīcas parasti tiek vērtētas no vienas zvaigžņu līdz piecām zvaigznītēm, taču, lai klasificētu viesnīcas visā pasaulē, tiek izmantota arī burtu klasifikācija (no “A” līdz “F”) un citas vērtēšanas shēmas.

Viens no viesnīcas piemēriem ir Hôtel Particulier, kā izcelsme ir 17. gadsimta Francijā. Termins hôtel particulier parasti attiecas uz augstmaņu pilsētas māju ar lielu vēsturisku un arhitektūras nozīmi. No Parīzes 2000 oriģinālajām viesnīcām, šodien joprojām ir tikai 500, un daudzi no tām ir pārveidotas muzejos (piemēram, Musée Eugene Delacroix, Maison de Victor Hugo), īpaši ekskluzīvas atpūtas vietās (Le Pourtales) vai sabiedriskās viesnīcās (Hôtel de Crillon, Hôtel Particulier Montmartre).

Hostelis

Jebkurš hostelis ir ideāls budžeta ceļotājiem un cita veida ceļotājiem, tas ir lēts izmitināšanas veids, parasti ar kopīgām guļamistabām un koplietošanas telpām. Vienā istabā var būt 3 vai pat 12 cilvēku, kas tad arī nosaka hosteļa cenu.

Motelis

Motelis bija sākotnēji paredzēts autobraucējiem. Tie ir ceļmalas viesnīcas, kas aprīkotas ar minimālām ērtībām un plašu autostāvvietu skaitu.

Vasarnīca

Mūsdienu tūrisma nozarē termins “vasarnīca” tiek izmantots, lai apzīmētu mazu brīvdienu māju, parasti lauku apvidū.

Muiža

To sauc arī par savrupmāju, kas parasti būvētas bagātajiem. Tās parasti godina vēsturisko arhitektūras stilu.

Namiņš

Lai gan vārdam “namiņš” ir daudz dažādas nozīmes, viens no tiem attiecas uz nelielu lauku māju, ko cilvēki izmanto brīvdienās vai sezonāli tur uzturas sporta entuziasti (kā slēpošanas namiņš, medību namiņš).

Uz laiku izmantojams nekustamais īpašums

Šāds īpašums prasti atrodas pieprasītā galamērķī, kas sniedz lietojuma tiesības uz laiku. Vienlaikus tas ir arī brīvdienu īpašumu veids, kam ir kopīgas īpašumtiesības un lietošanas tiesības. Termins pirmo reizi parādījās Apvienotajā Karalistē 60. gados, un šodien īpašumam ir vairākas variācijas, gan stilā, gan īpašumtiesību formā. Turklāt, izvēloties īrēt lietojuma tiesības var būt gudra alternatīva nekā uzturēties viesnīcas numurā.

Kūrorts

Lai gan kūrorts ir pazīstams kā galamērķis, kurā apmeklētāji atpūšas un meklē relaksācijas un izklaides iespējas, šis termins tiek izmantots arī, lai aprakstītu pilna servisa apmešanās vietu, kas piedāvā plašus viesu pakalpojumus un atpūtas iespējas.

Šie ir pāris no tūristu izmitināšanas vietu veidiem, kurus noteikti ir vērts apskatīt sīkāk. Noteikti katrs vara atrast sev tīkamāko risinājumi dažādās valstīs.